wz

Seznam

Menu

Koření

Rady a nápady

Povídání

_____________

Návštěvní kniha

Odkazy

Napiš vzkaz na tuto adresu

[CNW:Counter]

   Ajina kuchařka   >>  recepty   >>  párty

Sýrová roláda

30 dkg tvrdého sýra
20 dkg salámu
plnotučná hořčice

Vaječná pomazánka
12,5 dkg másla
2 vejce vařená natvrdo
1 cibule
3 dkg nivy
1-2 lžíce majonézy
sůl, pepř

Sýr vložíme do většího mikrotenového sáčku, sáček uzavřeme, ponoříme do horké vody a ponecháme ho, až sýr změkne. Sýr v sáčku vyválíme na plát. Pokud se nám při vyvalování roztrhne, složíme ho do kostičky a dáme zase do horké vody nahřát, aby se spojil a opětovně vyválíme.Sáček rozřízneme, abychom se dostali k plátu sýra.
Sýrový plát potřeme hořčicí, poklademe salámem a něj rovnoměrně rozetřeme vaječnou pomazánku. Pomocí sáčku plát smotáme do rolády, zabalíme a dáme vychladit do ledničky.

Vaječná pomazánka
Vejce rozkrojíme a vyjmeme žloutky. Žloutky vidličkou rozmačkáme a utřeme s rozměklým máslem. Přidáme majonézu a nastrouhanou nivu, dobře promícháme. Cibuli a bílky jemně nakrájíme, vmícháme do pomazánky. Pomazánku podle potřeby osolíme a dáme trochu pepře.

Roládu krájíme na plátky a podáváme s vekou.

V pořadu Kluci v akci jsem viděla a zdá se mi to, jako dobrý nápad.
Použili plátkový sýr. Alobal potřeme tenkou vrstvou olivového oleje a naskládáme na něj sýrové plátky tak, aby přes sebe lehce přesahovaly, vložíme na plechu do vyhřáté vypnuté trouby, tak na 5 minut. Sýr změkne, lehce se rozteče a spojí. Po vyjmutí z trouby ho necháme vychladnout, aby pořádně ztuhnul a šel odlepit od alobalu.

Zatím jsem tento způsob nezkusila, budu moc ráda, když mi napíšete svoji zkušenost.

   vloženo 8.2.2006